Зразок заяви про усиновлення

  Усиновлення – це пріоритетна і оптимальна форма влаштування дітей. Однак підготовка до процедури усиновлення та подача в суд відповідної заяви досить трудомісткий процес. Для подачі в суд заяви про усиновлення дитини можна скористатися представленими зразками.

  При усиновленні дитини буде потрібно отримати згоду його батьків. Така згода не буде потрібно, якщо це батьки є недієздатними, визнані судом безвісно відсутніми, позбавлені батьківських прав або не проживають з дитиною і ухиляються від його змісту і виховання.

  До __________районного суду ___
  Заявник:___ОСОБА 1___________,
  який проживає за адресою:______,

  Заінтересовані особи:
  Орган опіки та піклування в особі ____,
  який знаходиться за адресою_______.

  ОСОБА 2 (мати дитини), яка проживає
  за адресою:_____________________,
  ОСОБА3(батько дитини вразі, якщо не
  позбавлений батьківських прав відносно
  дитини), який проживає за адресою:
  ________________________________  

  Заява
  про усиновлення

                  23 вересня 2004 року я уклав шлюб з Особа2, який ми зареєстрували в ___________(назва відділу) реєстрації актів цивільного стану.  До реєстрації шлюбу зі мною Особа2 перебувала у шлюбі із Особа3, від якого 10.09.1999 року народила доньку – (П.І.П дитини). Шлюб між ними було розірвано 05.04.2002 року.                                   .
  Я, Особа1, бажаю усиновити ________(ПІБ дитини), 10.09.1999 року народження.
  Після укладення шлюбу між мною та Особа2 ми втрьох проживаємо однією сім’єю за моїм постійним місцем проживання ____________(адреса).                                           .
  З __________(П.І.Б. дитини) у мене склалися дуже гарні стосунки, вона дуже прив’язалася до мене, вважає і називає мене своїм батьком. Я її дуже люблю, турбуюся, піклуюся про неї, створюю всі належні умови для розвитку, утримую та виховую і ставлюся, як до своєї рідної дитини.
  Сама Особа2, як її мати, – не заперечує проти усиновлення.
  Я маю місце для проживання- будинок у ___________________(адреса), працюю і маю постійний дохід, якого вистачає для утримання всієї сім’ї. За місцем роботи та проживання характеризуюся позитивно, маю гарний стан здоров’я, спиртними напоями або наркотичними засобами не зловживаю і на обліку у психоневрологічному або наркологічному диспансері не перебуваю.
  Згода батька дитини, Особи3 на усиновлення відсутня, однак відповідно до ч. 2 ст. 219 Сімейного кодексу України: “усиновлення дитини може бути проведено без згоди повнолітніх батьків, якщо судом буде встновлено, що вони, не проживають з дитною понад шість місяців без поважних причин, не проявляють щодо неї батьківської турботи та піклування, не виховують та не утримують її”.                                                                    .
  Саме таке положення склалося з батьком ____(ім’я дитини), Особа3, який прожває вже тривалий час окремо, має свою сім’ю.                                                   .
  Від своїх батьківських обов’язків та від участі у вихованні дитини він взагалі самоухилився і вже давно, ще до розірвання шлюбу з Особа2.
  За минулі після розірвання шлюбу 6 років з боку Особа3 не було жодного випадку прояву уваги до дитини, зустрічі з нею, надання будь-якої допомоги і тим більше виховання. Не було також і цікавості як проходе життя дитини, як здоров’я, чи не потребує вона чогось. А це свідчить про те, що жодних батьківських обов’язків по відношенню до своєї дитини Особа3 не виконував і не виконує.                                                       .
  Викладені моню обставини підтверджуються доданими до заяви документами, а також їх можуть підтвердити свідки.                                      .

                 На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 207, 219, 223, 224, 229, ч.ч.2,4 ст. 231 Сімейного кодексу України, ч.1 п.4 ч.2 ст. 234, ст.ст. 251, 252, 253, ч.ч.1, 2, 3 ст. 255 ЦПК України,

  ПРОШУ:   

   1. Постановити рішення про усиновлення мною ________(П.І.Б дитини), 10.09.1999 року народженя.
  2. Змінити призвище усиновленої мною дитини з _______________ на _______________, а по батькові з ___________ на ______________.
  3. Записати мене у Книзі реєстрації народжень відділу реєстрації актів цивільно стану батьком усиновленої дитини.
  4. Під час попереднього судового засідання вирішити питання про виклик до суду свідків:
  – Свідок1 (П.І.Б), адреса проживання;
  – Свідок2 (П.І.Б), адреса проживання..

   Додатки: 

   – копії паспорту Особа1;
  – копії свідоцтва про одруження;
  – копії свідоцтва про народження дитини;
  – характеристика на Особу1 з місця роботи;
  – довідка про доходи;
  – характеристика на дитину з навчального закладу;
  – висновок служби у справах дітей про можливість бути усиновлювачем;
  – довідка про відсутність судимостей;
  – довідка про стан здоров’я;
  – довідка ГЖЕД про реєстрацію за місцем проживання;
  – квитанції про сплату державного мита та ІТЗ;
  – три копії позовної заяви.

  Дата                                                              Підпис

  Немає комментарів

   Залишити відповідь

   Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.

   ×
   Рекомендуємо переглянути
   Зразок заяви про встановлення факту прийняття спадщини
   Позовна заява про зменшення розміру аліментів
   Зразок заяви про визнання громадянина недієздатним