Зразок заяви про визнання громадянина недієздатним

Особи, які мають виражені порушення психіки, не здатні давати самостійну оцінку що відбувається і контролювати власні дії. Для забезпечення інтересів таких громадян член їх сім’ї або близький родич (батьки, чоловік (дружина), діти, сестра або брат) може подати в судову інстанцію позовну заяву про визнання недієздатним. Особи, визнані за рішенням суду недієздатними, не позбавляються своїх майнових прав, але здійснювати операції з власністю вони не зможуть.

Заявник з урахуванням норм законодавства повинен скласти позов і пред’явити його за місцем проживання в міську (районну) судову інстанцію. Особа, яка звернулася до судді з таким позовом, звільняється законом від сплати держмита та інших судових витрат.

Суд для прийняття об’єктивного рішення за заявою повинен оцінити стан громадянина, відносно якого слухається справа. Суддя призначить судово-психіатричну експертизу з метою отримання професійної оцінки психічного стану хворого.

Експертиза може бути виконана з приміщенням в стаціонар або амбулаторно за участю особи або в його відсутність. Перш ніж виготовити позовну заяву про позбавлення дієздатності рекомендується провести обстеження хворого та отримати у психіатра докладний висновок із зазначенням діагнозу, причини хвороби, етапах її розвитку тощо.

Наявність підтверджуючих медичних документів дозволить заочно провести експертизу і скоротити терміни розгляду справи. Після визнання недієздатності суд повідомляє органи опіки, які повинні протягом місяця визначити опікуна.

До_______________ районного
(міського) суду ___________
ЗАЯВНИК____________________
(п.і.п.б., адреса)
ЗАЦІКАВЛЕНА ОСОБА:
Районний (міський) відділ
охорони здоров’я
__________________________
(адреса)

Заява
про визнання громадянина недієздатним

_____ (п.і.п.б. особи, стосовно якої ставиться питання про визнання недієздатним) який (яка) проживає разом зі мною і доводиться мені _____ (родинне відношення до заявника) з ________ 19__ р. є інвалідом _______ групи в зв’язку з ____ захворюванням. (вказати характер) Через хвороби він (вона) не може розуміти значення своїх дій, керувати ними і потребує опіки ______ (викласти обставини, що свідчать про розумовий розлад, внаслідок якого особа не може розуміти значенні своїх дій і керувати ними).
Відповідно до ст. 39 Цивільного кодексу України та статей 236 – 238 Цивільного процесуального кодексу України,        

ПРОШУ:

1. Визнати недієздатним _____ (п.і.п.б. особи, стосовно якої ставиться питання про визнання недієздатним, рік і місце її народження).
2.Витребувати витяг з історії хвороби і довідку ЛТЕК.
3. Призначити судово-психіатричну експертизу.

Додаток:

1. Копія свідоцтва про народження.
2. Довідка про пеясію.
3. Квитанція про сплату державного мита.
4. Копія заяви.

Дата                                                                       Підпис

Немає комментарів

Залишити відповідь

Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.

1 × 2 =

×
Рекомендуємо переглянути
Зразок заяви про встановлення факту прийняття спадщини
Позовна заява про зменшення розміру аліментів
Зразок позовної заяви про позбавлення батьківських прав