Автобіографія – зразок

  Приклад написання автобіографії знадобиться будь-якій людині, так як далеко не всі знають, які дані в ній потрібно відобразити. Воно й зрозуміло: адже не кожен день доводиться стикатися з таким завданням. В результаті виникають питання: як правильно написати автобіографію, що потрібно в ній відобразити в обов’язковому порядку і якими правилами написання потрібно керуватися?

  Основні правила написання автобіографії

  Слід відразу сказати, що ніяких особливих вимог до написання автобіографій не передбачено. Отже, складати автобіографію необхідно керуючись загальними вимогами до написання ділових листів.

  • Ваша автобіографія не повинна бути дуже об’ємною. Постарайтеся бути лаконічними. Максимальний обсяг написаного не повинен становити більше 1-2 аркушів тексту. Як показує практика, довгі «твори» не допоможуть вам розкритися в очах читає – вони швидше зроблять зворотний ефект.
  • Написане не повинно містити помилок, загальна форма викладу – діловий стиль. При розгляді вашої автобіографії, читає буде приділяти увагу не стільки написаному, скільки тому, в якій формі це зроблено. З цієї причини грамотна мова дозволить набрати вам «додаткові бали».
  • Всі події, описані вами, повинні бути викладені в хронологічному порядку, логічно і послідовно. Тобто не можна відразу після розповіді про школу перейти до трудової діяльності, пропустивши інші навчальні заклади, або спочатку розповісти про місце роботи, а потім згадати про здобуту освіту.
  • Інформація про вас, викладена в автобіографії, повинна бути справжньою. Включення помилкових або недостовірних відомостей може перешкодити отримати бажану роботу (або домогтися іншої мети) і створити не найкращу репутацію.

  Зразок написання автобіографії

  Для того щоб вам було простіше скласти свою автобіографію, наведемо приклад її написання:

  АВТОБІОГРАФІЯ Федосєєвої Лариси Анатоліївни

  Я, Федосєєва Лариса Анатоліївна, народилася 26 вересня 1978 р д. Теребуш Веневського району Тульської області в сім’ї селян. За національністю – росіянка.

  У вересні 1985 р пійшла в 1-й клас середньої школи N 4 м Венев Тульській обл. У червні 1995 р закінчила муніципальну гімназію м Тули. У серпні 1995 році вступила на денне відділення Тульського фінансово-економічного технікуму (факультет економіки), який закінчила в червні 1999 р за спеціальністю “економіст”.

  З липня 1999 р по грудень 2001 р працювала техніком-економістом в ВАТ “Тульський самовар” (м Тула). З січня 2002 р даний час працюю інженером-економістом ФГУП “Механіка” (м Тула).

  Незаміжня.

  батьки:
  Батько – Федосєєв Анатолій Іванович, народився 2 квітня 1955 року в ст. Качалінской Камишинського району Волгоградської області. Русский. Освіта – середньо-спеціальна. В даний час працює електромонтером ВАТ “Тульський вузол електрозв’язку” (м Тула).

  Мати – Федосєєва (Рябініна) Олександра Петрівна, народилася 31 липня 1957 року у д. Теребуш Веневського району Тульської області. Російська. Освіта середня. В даний час – домогосподарка.

  Батьки проживають за адресою: 224010, м. Тула, ул. Перемоги, буд. 8.

  Сестра – Леонович (Федосєєва) Ірина Анатоліївна, народилася 15 листопада 1976 р д. Теребуш Веневського району Тульської області. Російська. Освіта вища. В даний час працює начальником економічного відділу ФГУП “Механіка”.

  Сестра проживає за адресою: 224018, м. Київ, Тихий пров., буд. 18.
  В даний час проживаю за адресою: 224018, м. Київ, Тихий пров., буд. 18.

  Особистий підпис Л.А. Федосєєва

  4 вересня 2014 р

  Будь-яка інша автобіографія пишеться за такою ж схемою з адаптацією під конкретний випадок. Наприклад, якщо написати автобіографію необхідно школяреві, то в тексті необхідно зробити ухил на досягнення в навчанні, участь у додаткових освітніх заходах (олімпіадах, конкурсах, виставках). Можна також відобразити спортивну діяльність, розповісти про досягнення в спорті.

  Зразок автобіографії українською мовою

  Зразок автобіографії студента

  Якщо говорити про автобіографії студента, то незайвим буде включити в текст інформацію про конференціях, студентських конкурсах, наукових роботах, які були підготовлені за час навчання. Якщо студент займається додатковою роботою по своїй спеціальності, то цей досвід потребує відображення в автобіографії. Можна розповісти про пройдену практику, в тому числі і виробничої. Для студента найбільш важливим є відображення активної життєвої позиції, легкої навченості, а також високого рівня теоретичної підготовки. Якщо студент крім навчання займається спортом, представляє свій вуз на змаганнях, то цю інформацію також слід включити в біографію.

  Як правильно написати автобіографію

  Щоб правильно написати автобіографію, необхідно дотримуватися основної структури:

  • назва документу;
  • прізвище, ім’я, по батькові автора;
  • Дата та місце народження;
  • освіту (місце і період навчання, присвоєна кваліфікація і спеціальність);
  • вид трудової діяльності;
  • останнє місце роботи і займана посада;
  • нагороди, грамоти;
  • сімейний стан;
  • відомості про батьків і найближчих родичів (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце роботи/навчання і адреса проживання);
  • дата складання автобіографії;
  • особистий підпис.

  Скачати зразок автобіографії українською мовою

  Автобіографія зразок для прийому на роботу

  Крім загальних правил, автобіографія при прийомі на роботу повинна містити в собі наступні характеристики:

  • кар’єрні досягнення.
   Описувати абсолютно всі дані, які можуть зацікавити роботодавця: участь в робочих проектах, кар’єрні досягнення, ваші сильні професійні сторони і т.д. Детально опишіть, що входило у ваші обов’язки на кожному місці роботи, і яких висот ви домоглися на службі;
  • професійні навички.
   Якщо крім основних освітніх закладів ви підвищували свою кваліфікацію на професійних курсах, брали участь в семінарах або тренінгах, обов’язково вкажіть це у своїй автобіографії. Роботодавець повинен бачити, якими знаннями ви володієте;
  • ділові якості.
   В автобіографії, так само, як і в резюме, прийнято вказувати свої ділові якості – пунктуальність, уважність, стресостійкість і т.д. Постарайтеся в цій частині документа вказати свої найсильніші сторони. Наприклад, якщо вас не лякає авральний режим або ви володієте високою старанністю, обов’язково повідомте про це через автобіографію;
  • побажання до роботи.
   В автобіографії ви також можете вказати свої побажання до майбутньої роботи. Постарайтеся не бути надмірно вимогливим, але, тим не менш, вказуйте дійсно важливі моменти. Можливо, вам не підходить ненормований робочий графік або ви не можете їздити у відрядження. Вкажіть про це відразу, щоб роботодавець бачив, чи підходить йому ваша кандидатура.

   

  Зразок автобіографії українською мовою 2017

   

  Я, Сергій Іванович Васильєв, народився 12 квітня 1974 року в м Красний Лиман Донецької області (Україна).

  Мати – Васильєва Тетяна Степанівна, 1951 року народження, українка, має вищу педагогічну освіту, працювала педагогом (вихователем в дитячому саду, потім шкільним учителем), пенсіонер. Проживає за адресою: м Красний Лиман Донецької обл., Вул. Залізнична, 123.

  Батько – Васильєв Іван Сергійович, 1950 року народження, російська, робочий із середньою технічною освітою, працював машиністом електровоза, пенсіонер. Зараз проживає за адресою: м.Лозова Харківської обл., Вул. Рилєєва, 47.

  У 1981 році пішов в 1 клас Краснолиманської середньої школи № 3 в рідному місті Красний Лиман, а в 1989 році отримав неповну середню освіту і вступив до Донецького економічний технікум на спеціальність технік-технолог, який успішно закінчив у 1993 році.

  З 1993 по 1995 рік – служба в армії (ракетні війська, старший сержант запасу).

  У 1995 році вступив в Слов’янський педагогічний інститут, і в 1999 році отримав диплом спеціаліста за спеціальністю викладач фізики і математики.

  У 2004 році вступив до Криворізького економічного інституту (на заочне відділення), який закінчив у 2009 році, отримавши диплом економіста (бакалавр)

  З 1999 року почалася моя трудова кар’єра з посади вчителя математики та фізкультури в сільській школі.

  У 2004 році одружився і переїхав на постійне місце проживання в м Кривий Ріг, влаштувавшись на роботу в приватну фірму на посаду менеджера по роботі з клієнтами, де працював по теперішній час. За багато років успішної роботи менеджером набув величезного досвіду роботи з клієнтами. Звільнився в зв’язку з тим, що не давалася можливість кар’єрного росту, а мені б хотілося реалізуватися не тільки як менеджеру, але і як керівнику відділу.

  Одружений. Дружина – Марина Анатоліївна Васильєва, 1982 року народження, білоруска, освіта вища юридична, в даний час знаходиться в декретній відпустці, проживає зі мною.
  Син – Дмитро Сергійович Васильєв, 2005 року народження, проживає зі мною.
  Дочка – Дар’я Сергіївна Васильєва, 2010 року народження, проживає зі мною.

  У трудовій діяльності завжди відрізнявся своїми досягненнями і творчою ініціативою, як в педагогічній діяльності, так і в роботі менеджером у приватній компанії, за що багаторазово заохочувався грошовими преміями та цінними подарунками.

  Хобі – спорт і велотуризм. Маю другий дорослий розряд з легкої атлетики та коричневий пояс з рукопашного бою. Неодноразово займав призові місця в різних змаганнях з легкої атлетики. Регулярно займаюся в тренажерному залі і їжджу на велосипеді на довгі дистанції.

  Судимостей не маю. За віросповіданням – протестант (член церкви «Нове життя»).

  Паспорт ВН №234567, виданий Краснолиманським ГО УВС України в Донецькій області 18 жовтня 1998 року.
  Реєстрація: Дніпропетровська обл., М.Кривий Ріг, вул. Леніна, 89, кв. 123

  Фактично проживаю за адресою: м Кривий Ріг, вул. Мануйлова, 60, кв.78

  Тел. моб .: (067) 123-45-67
  Тел. будинок .: (0564) 69-12-34
  Е-mail: [email protected]

  12 серпня 2011 р

  Яка ще інформація вам необхідна при складанні автобіографії?

  Якщо ви підшукуєте роботу, то майте на увазі, що автобіографію часто замінюють резюме, і при його складанні є деякі відмінності: наприклад, не потрібно вказувати інформацію про батьків, подружжя, дітей і близьких родичів.

  Сьогодні стало популярним до резюме докладати своє фото, але тут теж слід дотримуватися деяких правил: знімок виконується на нейтральному тлі, а претендент повинен бути в діловому одязі. Якщо ви дама, то не забувайте про акуратною зачісці, стриманому манікюрі, денному макіяжі та відсутності помітних прикрас.

  У резюме можна зробити посилання на характеристику з попереднього місця роботи і представити рекомендаційний лист, щоб потенційний роботодавець міг оцінити ваш професіоналізм від «перших осіб». Дана практика оптимальна, якщо ви педагог, гуманітарій, працюєте по вузьконаправленої спеціалізації.

  Найчастіше, рекомендацію надає керівник, в підпорядкуванні якого ви перебували, але характеристику може дати і директор фірми. Якщо ви проходили військову службу, то цей момент також слід відобразити в резюме. Жінкам потрібно було зробити позначку про відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Завершує резюме особистий підпис укладача і дата.

  Немає комментарів

   Залишити відповідь

   Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.

   ×
   Рекомендуємо переглянути
   Как написать автобиографию, образец
   Зразок заяви на прийом на роботу
   Заява на звільнення за власним бажанням – Зразок