Зразок заяви на відпустку

Зразок заяви на відпустку – документ, який стане в нагоді кожному співробітнику, який планує свій щорічний відпочинок. Нижче мова піде про те, як написати заяву на відпустку, ми наведемо кілька прикладів в залежності від конкретної ситуації.

За скільки днів пишеться заява на відпустку

Законодавчо термін написання заяви на відпустку щодо його дати не закріплений. Однак роботодавець має право прописати в локальних нормативних актах точну кількість днів, після закінчення яких заяву на відпустку повинно бути написано.

Виходячи з того, що бухгалтерія організації зобов’язана нарахувати відпускні не пізніше ніж за 3 дні до початку відпустки (в крайніх випадках не пізніше 1 дня), робимо висновок про те, що за 4 дні до відпочинку роботодавець повинен все-таки побачити заяву. З урахуванням масштабності організації і кількості погоджують осіб рекомендуємо заздалегідь подбати про написання заяви з тим, щоб спокійно відправитися відпочивати з нарахованими відпускними.

Заява на чергову оплачувану відпустку

При написанні заяви на відпустку потрібно визначитися, який саме відпустку ви хочете отримати. Справа в тому, що існує кілька зразків заяви на відпустку 2016-2017:

  • зразок заяви на чергову відпустку;
  • зразок заяви на навчальну відпустку;
  • заяву на відпустку без утримання;
  • зразок заяви в рахунок відпустки або на його перенесення.

Якщо безпосередньо зупинитися на черговому оплачуваній відпустці, то слід скористатися такою формою заяви на відпустку:

  1. У верхньому правому куті пишете, кому зверніть свою заяву і вказуєте, від кого (наприклад, «Директору ТОВ« Ромашка »Іванову А. А. від інженера Сидорова В. В.).
  2. По центру малими літерами вказуєте найменування документа – заява.
  3. Основний текст: «Прошу надати мені чергову оплачувану відпустку з 01.01.2017». Якщо ви плануєте використовувати всі належні дні відпочинку, то до якого числа триватиме відпустку, можна не вказувати, а якщо ж вибираєте тільки частина відпустки, то пишіть далі, наприклад «по 15.01.2017».
  4. В кінці заяви ставиться дата подачі документа і підпис працівника.

Заява на чергову відпустку підписується керівником організації і вкладається в особову справу працівника.

Генеральному директору Культурного Центру «Просвіта» П.В. Караснікову від Любченко Анастасії Анатоліївни, головного бухгалтера розрахункового центру (пишемо в верхньому правому куті листа)

Заява

Прошу надати чергову оплачувану відпустку терміном на 27 календарних днів з 10 березня 2017 року по 7 квітня 2017 року.

Під заявою слід вказати дату і розписатися.

Кілька днів в рахунок основної відпустки

Бланк заяви на відпустку, якщо ви плануєте вимагати у роботодавця тільки кілька оплачуваних днів, виглядає наступним чином:

Перший і другий пункт слід повторити, як і в попередньому випадку.
Основний текст – «Прошу надати мені 1 день в рахунок відпустки з 01.04.2017». Якщо вам необхідні кілька днів, то вказуйте конкретний період (з якого по яке число).

Завершується заяву підписом працівника і датою складання документа.

Важливо відзначити, що роботодавець не зобов’язаний надавати таку відпустку, це виключно його право: відпустити працівника або ж відмовити йому в цьому.

Як правильно написати заяву на відпустку без збереження зарплати

Трапляються дні, коли працівнику необхідно бути відсутнім на робочому місці, а до планової відпустки ще далеко або працівник його вже використав. В цьому випадку, актуально буде дізнатися, як пишеться заява на відпустку без змісту:

Перші два пункти, зазначені в попередніх випадках, залишаються незмінними.

Текст заяви:

«Прошу надати мені відпустку без збереження заробітної плати на 1 і 2 лютого 2017 року в зв’язку з від’їздом» (за сімейними обставинами – тут також можна вказати конкретну причину, наприклад необхідність підготовки і присутності на святкових заходах з дитиною і т. П .).

Завершуєте заяву, як зазвичай – підписом працівника і датою.

Таким чином, зразок заяви на відпустку за свій рахунок (без вмісту) являє собою документ, за формою аналогічний подібним заявам такого плану, але відмінний вмістом прохання, позначеної в ньому.

Приклад заяви на перенесення відпустки

 

Приклад заяви на відпустку при його перенесення на інший час, виглядає точно так само, як і стандартна його форма, єдиною відмінністю є основний текст. В даному випадку він повинен звучати приблизно так:

«Прошу перенести початок мого чергового оплачуваної відпустки з 01.12.2016 на 01.01.2017».

Крім цього, можна вказати причину такого перенесення, наприклад: поєднання відпустки з чоловіком, за сімейними обставинами, можливість придбання путівок тільки на інший період і т. П. Далі працівник проставляє дату і розписується.

Заява про перенесення відпустки в обов’язковому порядку узгоджується з безпосереднім керівником.

Як правильно написати заяву на навчальну відпустку

Якщо ви отримуєте першу освіту, то маєте право на отримання відпустки у зв’язку з навчанням зі збереженням середнього заробітку. Для його отримання потрібно надати в кадрову службу довідку-виклик з навчального закладу. Важливою умовою для надання такої відпустки є наявність у навчального закладу свідоцтва про державну атестацію.

Отже, якщо відповідати на питання, як писати заяву на відпустку у зв’язку з навчанням, слід сказати, що вид його буде відповідати типовій формі заяви на відпустку, відмінним буде тільки основний текст. В даному випадку можна скористатися таким формулюванням: «У зв’язку з навчанням у вузі (найменування навчального закладу) прошу надати мені відпустку зі збереженням середньої заробітної плати тривалістю 20 календарних днів з 01.01.2017». Нижче вкажіть наявність додатка до заяви – довідки-виклику з зазначенням її номера.

Важливо відзначити: перш ніж піти на сесію, необхідно переконатися, що заява на навчальну відпустку підписана, щоб під час вашої відсутності не було розглянуто як прогул. Після закінчення сесії в своєму навчальної закладі потрібно взяти довідку-підтвердження, що ви дійсно проходили навчання в зазначений період.

Немає комментарів

Залишити відповідь

Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.

two × 3 =

×
Рекомендуємо переглянути