Зразок позовної заяви про стягнення аліментів на утримання дитини

    Позовна заява про стягнення грошових коштів на утримання дитини виступає правовим способом забезпечити права неповнолітнього на фінансове утримання з боку батьків. Позов подається за відсутності добровільної домовленості між батьками дитини про порядок, умови та пропорціях фінансування потреб неповнолітнього.

    Позовна заява про стягнення грошових коштів на дитину має подаватися, за правилами підсудності, мировому судді. Процесуальне законодавство в даній ситуації допускає альтернативну підсудність. Позов може подаватися за місцем проживання і відповідача, і позивача. Заявник звільняється від сплати держмита, оскільки позов спрямований безпосередньо на захист дитячих прав.

    Позовна давність у цій категорії справ відсутня. Громадянин, який має право вимагати грошову фінансування на утримання дитини, має право висувати позовні вимоги в будь-який час з моменту виникнення відповідного права, якщо виплати не здійснювалися раніше за угодою про сплату аліментних платежів. За загальними правилами, присуджене за позовом стягнення грошових коштів з зобов’язаного особи починається з дня звернення заявника з позовом. Можливо стягнення платежів на утримання неповнолітньої за трирічний період, що передує подачі позову, якщо позивач доведе наявність своїх спроб раніше отримати належні виплати, а також факт ухилення відповідача від їх сплати.

    Позовна заява про стягнення аліментів на утримання матері дитини

    До ________________________________суду

     

     

                               Позивач :                     ­­­­­­­­___________________________________________

     

     

     яка зареєстрована та проживає за адресою: _____________________________________

     

     

    Відповідач:                 ___________________________________________

     

     

     який зареєстрований та проживає за адресою: ___________________________________

     

     

    Позовна заява

    про стягнення аліментів на утримання матері дитини

     

    __________ року між мною та  відповідачем, ______________________________, був укладений шлюб, який був зареєстрований ______________________________________, актовий запис про одруження № 000.

    В період шлюбу, а саме: ______________ року народилась дитина ________________, яка на даний час проживає разом зі мною та знаходиться на моєму утриманні, що підтверджується довідкою виконавчого комітету __________________ № _____________ від __________ року.

    При визначенні розміру аліментів суд, на підставі ст. 182 СК України, враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

    Таким чином, до обставин, які надають суду повноваження визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, належать випадки, коли платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення.

    Згідно з вимогами ч. 2 ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини, до досягнення дитиною трьох років. Відповідно до вимог ч. 2 ст. 77 СК України, за рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі. Згідно з вимогами ч. 1 ст. 79 СК України, аліменти на одного з подружжя присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви. Відповідно до норм ч. ч. 1, 2 ст. 80 СК України, аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого подружжя з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

    Дитина проживає зі мною, яка не має можливості працювати внаслідок догляду за цією малолітньою дитиною. Відповідач, ________________________ жодної матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, офіційно працює (або не працює), проживає на протязі тривалого часу, окремо. Оскільки добровільно про сплату аліментів домовитися не вдалося, я змушена звертатися до суду, прохаючи задовольнити позов та стягнути з відповідача аліменти у розмірі 1000 гривень (якщо офіційно працює то аліменти стягуються у частці від доходу) на моє утримання з моменту звернення до досягнення дитиною трирічного віку, а саме до _____________ року.

    Наскільки мені відомо, аліменти Відповідач нікому не платить, стягнень по виконавчим документам з Відповідача не проводиться, інших неповнолітніх дітей, непрацездатних батьків, повнолітніх дочки, сина немає.

    На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180, 182 СК України, ст.ст. 3, 118, 119 ЦПК України,

     

    ПРОШУ:

     

    1. Стягнути аліменти з _______________________________ року народження, РНОКПП: __________________на користь позивача, _______________року народження, РНОКПП: _________________на утримання дитини – __________________________- року у розмірі ________ гривень (якщо офіційно працює то аліменти стягуються у частці від доходу) з моменту звернення до суду до досягнення дитиною трирічного віку, а саме до ___________ року.
    2. ( якщо відповідач офіційно працює, то витребувати довідку з місця роботи відповідача.)
    3. Судові витрати стягнути з відповідача.
    4. У разі повторної неявки відповідача в судове засідання без поважних причин, прошу винести заочне рішення.

     

     

    Додатки:

    1)      Копія позову –  арк.

    2)      Копія паспорту позивача – на  арк.

    3)      Копії свідоцтва про шлюб – на  арк.

    4)      Копія свідоцтва про народження – на  арк.

    5)      Довідка про склад сім’ї –  арк.

     

    _________________ року                                                                ______________________

    Немає комментарів

      Залишити відповідь

      Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.

      ×
      Рекомендуємо переглянути
      Зразок заяви про встановлення факту прийняття спадщини
      Позовна заява про зменшення розміру аліментів
      Зразок заяви про визнання громадянина недієздатним